Melisa Rattan Tekli Koltuk
Melisa Rattan Tekli Koltuk
Melisa Rattan Tekli Koltuk
Melisa Rattan Tekli Koltuk
Melisa Rattan Tekli Koltuk
Melisa Rattan Tekli Koltuk

Melisa Rattan Tekli Koltuk - Kestane (152.MEL.K.IK.001)

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

 

 Ahşap

Bahçelya bahçe mobilyası ürünlerinde dış mekanda kullanıma uygun A sınıfı kestane ağacından üretilmiş keresteler kullanılmaktadır. Her bir modele uygun olarak kesim, freze ve zımparalama işlemleri son teknoloji ağaç işleme makineleri ile yapılmakta, montaj öncesi profesyonel ahşap ustalarının el emeği ile son halini almaktadır.

Rattan malzemeyi ahşap iskelete tutturmak için çeşitli uzunluklarda testere dişli çelik zımba teli kullanılmakta ya da modele göre vidalama ile ahşap iskelet ve rattan örgü montajı gerçekleştirilmektedir. Her bir yöntem sonrasında iskelet ve rattan örgünün demonte edilmesi söz konusu değildir.

Ayrıca ürün üzerindeki örgülerde 19 mm uzunluğunda paslanmaz olarak özel üretim testere dişli çiviler kullanılmaktadır. Örgü işlemi tamamlanan ürünlerin ayak kısımlarına ayak tapaları yerleştirilmektedir.

 

 Rattan Örgü

Ürünlerimiz bahçe mobilyası ürünleri alanında dünyaca öncü konumda olan Wintec firması aracılığıyla ithal edilen örgü ipleri ile üretilmektedir. İthal edilen rattan ürünü %97 pe (polietilen) malzemeden üretilmektedir.

Ürünlerimizde insan sağlığına zararlı olmayan, suya, yağmura, rüzgâra, neme, soğuğa ve güneşe dayanıklı, UV katkılı üst sınıf malzeme kullanılmıştır. Ürünlerimizde kullanılan sentetik rattan maddesi bahçe mobilyalarında sıkça görülen böceklenme ve çürüme gibi olumsuz durumların önüne geçmektedir. Ürün çatlama ve kurumaya karşı dayanıklılık testlerinden başarılı bir şekilde geçmiştir.

 

 Ürün Bakımı

Ahşap iskelet, rattan örgü ve minderler üzerinde kimyasal ürünler, yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı malzemeler kullanmak ürün üzerinde kalıcı hasarlara neden olabilir. Lütfen bu tarz yabancı maddeleri kullanmaktan kaçınınız.

Ahşap iskeletin dış etkenlere bağlı olarak renk değişimi ve renk kaybı gibi durumlarda ince bir fırça ya da bez yardımıyla şeffaf/naturel Teak yağı ile boyanması önerilir. Ahşap iskelet üzerinde güve, böceklenme, çürüme ve bozulma riskine karşı periyodik olarak emprenye suyu ile bakım yapılması önerilir. 

 

 Ürün Ölçüleri

Ürün İçeriği: 1 adet tekli koltuk

  Genişlik Derinlik Yükseklik Ağırlık
Tekli Koltuk 78 cm 85 cm 78 cm - kg

 

 

 

 

 Ahşap Teknik Bilgileri

Türü Kestane
Sınıfı A Sınıfı
Yoğunluk ~540 kg/m³
Menşei Türkiye
Kuruluk Oranı ~%93
 

Teknik Bilgiler

     Ürün teknik bilgiler dosyasını görüntüleyin.
 

 El İşçiliği

Rattan bahçe mobilyası ürünlerimizin her birine uygun olarak kesim, freze ve zımparalama işlemleri son teknoloji ağaç işleme makineleri ile yapılmakta, montaj öncesi profesyonel ahşap ustalarının el emeği ile detaylı final zımparalama ve birleştirme işlemleri yapılmaktadır.

Rattan örgü modellerimizin her biri yoğun el emeği gerektiren özel örme teknikleri ile ahşap iskeletler ile buluşturulmaktadır. Özel örme teknikleri kullanılan modellerimiz, Filipinli ustaların tecrübesi ile yerel halkımızın el emeğini bir araya getirerek ortaya çıkmaktadır. 

 

 Montaj Gerektirmez

Bahçelya olarak ürettiğimiz ürünleri yekpare olarak son kullanıcıya sunmaktayız. Ürün paketi içerisinde bulunan ürün iskeleti ile minderleri bir araya getirdiğinizde ürün kulanıma hazır hale gelmektedir.

Ek bir vidalama, montaj ya da kurulum hizmeti satın almanıza gerek kalmaz. Paket içerisinde kurulum şeması ya da montaj bilgisi içeren bir doküman bulunmamaktadır.

 

 Dış Mekana Uygun

Ürünlerimiz suya, yağmura, rüzgâra, neme, soğuğa ve güneşten gelen UV ışınlarına karşı korumalıdır.

Uzun süreli kullanımlarda ahşap iskeletin periyodik olarak yağlanması ile ilk günki görünüm elde edilebilir.

 

 Kolay Temizlenir

Bahçe mobilyası ürünlerimiz yalnızca su kullanılarak nemli bir bez yardımıyla kolaylıkla temizlenebilmektedir. Ürünlerin temizliğinde kimyasal içeren temizlik maddelerinden uzak durulmalı, doğal temizlik malzemeleri yalnızca gerekli görüldüğünde kullanılmalıdır.

 

 Minder & Kumaş

Oturma ve sırt minderlerinde kullanılan poliüretan malzeme ile üretimi gerçekleştirilen süngerler, düzensiz hücre yapıları sayesinde rahat bir oturum sağlamaktadır. Oturma ve sırt alanında basıncı absorbe eden yapıları ile süngerler, standart süngerlere göre uzun süre boyunca kalitesini korumaktadır.

Ürünlerimizin tamamında üst sınıf kumaşlar kullanılmaktadır. Dış mekan kullanımına uygun olefin iplik yapısı sayesinde kumaşlar kolay temizlenebilmektedir. Ürünlerde kullanılan kumaşlarda tüm dış mekan koşullarına karşı su geçirmezlik özelliği mevcuttur. Ürünlerimizde kullanılan kumaş ışık, hava koşulları, UV, yıkama, deniz suyu, havuz suyu ve çizilme karşıtı 7 farklı testten başarıyla geçmiştir.

 

 Doku & Renk

Bahçe mobilyası ürünlerimize ahşabın çürümesini ve dış etkenlere karşı dirençli kalmasını sağlamak için emprenye suyu uygulanmaktadır. Bu uygulama sonrası Teak yağı ile renk verme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Ürünlerimizde kullanılan her bir ahşap kerestesin ağaç dokusu farklıdır. Sipariş ettiğiniz ürünlerde görselde yer alan ürünlerden farklı doku ve renk geçişleri standart olarak kabul edilir.  Doku ve renk tonu geçişleri sebebiyle yapılan iade başvuruları kabul edilmemektedir.

 

 Kullanım Bilgisi

Ahşap iskelet üzerine tamamı el işçiliğiyle örülen rattan bahçe oturma gruplarımız bahçe, balkon, teras, havuz kenarı, veranda ve kış bahçesi gibi farklı alanlarda kullanılmak için uygundur.

Ürünlerimiz kolay yıkanabilir minder ve kırlentler ile birlikte satışa sunulmaktadır.

 

 Garanti

Ürünlerimiz işçilik ve üretim hatalarına karşı 2 yıl garantilidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR