Alceo Rattan Tekli Koltuk
Alceo Rattan Tekli Koltuk

Alceo Rattan Tekli Koltuk (BAHALC1KOL001)

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Teklif Al

RATTAN ÖRGÜ

Ürünlerimiz özel üretim sentetik rattan örgü ipleri ile üretilmektedir. Bahçelya bahçe mobilyası ürünleri alanında dünyada öncü konumda olan Wintec firması aracılığıyla ithal edilen örgü ipleri ile üretilmektedir. İthal edilen rattan ürünü %97 pe (polietilen) malzemeden üretilmektedir.

Üretimde kullanılan rattan ipliğin en önemli özelliği insan sağlığına zararlı olmamasıdır. Özel örme tekniği ile üretilen, suya, yağmura, rüzgâra, neme, soğuğa ve güneşe dayanıklı, UV katkılı üst sınıf malzeme kullanılan rattan oturma grupları benzer bahçe mobilyası ürünleri ile karşılaştırıldığında dayanıklılık konusunda ön plana çıkmaktadır. Ürünlerimizde kullanılan sentetik rattan maddesi bahçe mobilyalarında sıkça görülen böceklenme ve çürüme gibi olumsuz durumların önüne geçmektedir. Ürün çatlama ve kurumaya karşı dayanıklılık testlerinden başarılı bir şekilde geçmiştir.

 

BAKIM

Sentetik rattan örgü ipleri ile üretilen ürünlerimizin üzerinde herhangi bir katkı maddesi bulunmamaktadır. Örgü iplerimiz dış etkenlere karşı sahip oldukları koruma özellikleri ile uzun süreler boyunca ilk halini koruyabilmektedir. Ancak sahip olduğunuz ürünlerimizin düzenli bakımını yapmak kullanım ömrünü uzatan önemli bir etkendir.

 

Rattan ürünlerin bakım periyotları ürünün kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Özellikle doğrudan güneş ışığıyla teması olan ürünlerin bakımının daha sık yapılması gerekmektedir.

Rattan bahçe mobilyası ürünleri yalnızca su kullanılarak nemli bir bez yardımıyla kolaylıkla temizlenebilmektedir. Ürünlerin temizliğinde kimyasal içeren temizlik maddelerinden uzak durulmalı, doğal temizlik malzemeleri yalnızca gerekli görüldüğünde kullanılmalıdır.

 

SÜNGER

Oturma ve sırt minderlerinde kullanılan poliüretan malzeme ile üretimi gerçekleştirilen süngerler, düzensiz hücre yapıları sayesinde rahat bir oturum sağlamaktadır. Oturma ve sırt alanında basıncı absorbe eden yapıları ile süngerler, standart süngerlere göre uzun süre boyunca kalitesini korumaktadır.

 

SÜNGER TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Sünger Kalınlığı:      10 cm

Dansite kg/m³ (ISO 1855):          32 ± 1

SAG Faktörü (ISO 2439): ≥ 2

Geri İtme % (ISO 2439):             ≥ 50

Sertlik N ISO 2439 (ILD %40):     130-170

Gerilme Direnci Kpa (ISO 1798):             ≥ 80

Kopma - Uzama % (ISO 1798):    ≥ 100

Yırtılma Mıkavemeti N/cm ASTM D 3574:           ≥ 3

Deformasyon % (ISO 3385) – Sertlik:      ≤ 25

Deformasyon % (ISO 3385) – Kalınlık:     ≤ 5

 

KUMAŞ

Dış mekan kullanımına uygun olefin iplik yapısı sayesinde kumaşlar kolay temizlenebilmektedir. Ürünlerde kullanılan kumaşlarda tüm dış mekan koşullarına karşı su itici özellik mevcuttur. Ürünlerimizde kullanılan kumaş ışık, hava durumu koşulları, UV, yıkıma, deniz suyu, havuz suyu ve çizilme karşıtı 7 farklı testten başarıyla geçmiştir.

 

 

KUMAŞ TEKNİK ÖZELLİKLER

Dokuma: %100 Olefin

Özellik:  Su İtici Kumaş

Garanti (yıl): 2

Solmazlık (yıl): 2

Su ve Yağ İticilik: Var

Alevlenme: Alevlenme Karşıtı

Anti bakteriyel: Evet

UV Koruma: Var

Işık Koruması: Var

Deniz ve Havuz Suyu Koruması: Var

Çizilme Karşıtı Koruma: var

 

KUMAŞ TEMİZLİK TALİMATI 

1) 30° C' de yıkanır.  

2) Kuru temizleme yapılabilir. 

3) Ütü yapılamaz. 

4) Düşük ısıda makinada kurutulur.

 

MİNDER

Ürün ile birlikte gelen minderlerde yoğun dolgu maddeli süngerler kullanılarak sizin ve misafirlerinizin konforlu ve kaliteli vakit geçirmesi garanti altına alınmaktadır. Minderler su itici özelliğinin yanı sıra kolay silinebilir ve yıkanabilir malzemelerden üretilmektedir.

 

 

TEMPERLİ CAM

Masa takımı ve oturma grubu ürünlerimiz ile birlikte gelen masa ve sehpa modellerimizin üzerinde kırılmaya ve darbelere karşı dayanıklı temperli cam bulunmaktadır.

 

KULLANIM BİLGİSİ

Ahşap iskelet üzerine tamamı el işçiliği ile üretilen rattan ürünlerimiz bahçe, teras, havuz kenarı, veranda ve kış bahçesi gibi farklı noktalarda kullanılmak için uygundur. 

 

Rattan bahçe mobilyası ürünlerimiz farklı renk seçenekleri ile birlikte üretilmektedir.

 

 

Garanti Bilgisi

Üretim ve işçilik hatalarına karşı 2 Yıl

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR