Milano Köşe Oturma Grubu
Milano Köşe Oturma Grubu
Milano Köşe Oturma Grubu
Milano Köşe Oturma Grubu
Milano Köşe Oturma Grubu
Milano Köşe Oturma Grubu

Milano Köşe Oturma Grubu (0000069)

Fiyat : ₺26.136,00(KDV Dahil)
₺3.062,27 'den başlayan taksitlerle
Takım İçeriği Değiştir
Milano İkili Koltuk 2 x ₺6.860,70
Milano Tekli Koltuk 2 x ₺3.103,65
Milano Köşe Koltuk 1 x ₺6.207,30
Toplam ₺26.136,00
Takım İçeriğini Değiştir
Parçalar
Ürün Fiyatı
Adet
Toplam Fiyat
Milano İkili Koltuk
₺6.860,70
₺13.721,40
Milano Tekli Koltuk
₺3.103,65
₺6.207,30
Milano Köşe Koltuk
₺6.207,30
₺6.207,30

Ölçüler: 

İkili: 133x91x77 cm

İkili: 63x91x77 cm

İkili: 91x91x77 cm

 

IROKO AĞACI

Ürünlerimizde kullanılan Iroko ağacı, Orta ve Batı Afrika ülkelerinde yetişen bir ağaç türüdür. İçerisinde yağ bulundurduğu için su tutmaz ve bu sayede bakteri üretimi yapmaz. Iroko ağacı yaşken kesildiğinde, gövde reçine sızıntıları kesilen bölgeyi kaplar ve sertleşir. Bu madde cam gibi bir yüzey oluşturur ve çürümeyi engeller. Yağmura, rüzgara, neme, güneşe ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Dış mekan mobilya, doğrama ve kaplamalarında kullanıma uygundur.

Iroko ağacının rengi homojen olmayan sarı tonlarına sahiptir. Güneş ve oksijen ile temasa geçtiğinde zamanla kahve ve çikolata rengi tonlarına dönüşerek homojen bir görüntü oluşturmaktadır. Iroko ağacı dış cephe kaplamaları, teknelerin parke zeminleri ve dış mekan mobilyaları gibi zorlu şartlar altında tercih edilen bir ağaç türüdür.

TEKNİK BİLGİLER

Menşei: Orta ve Batı Afrika

Familya İsmi: Moraceae

Bilimsel İsmi: Chlorophora Excelsa ve Chlorophora Regia

Genel İsimleri: Iroko, Kambala, Mvule, Mvulu, Odum, Tule, Intule, Moreira, Ireme, Framere, Band, Semli, Mandji, Abang, Rokko, Oroko

Özgül Ağırlık: 660 kg/m3

Boy: 48-50 m

Çap: 2.5-3 m

Nem: %12

BAKIM

Iroko ağacından yapılan ürünlerin yüzeylerine dış etkilere karşı dayanıklılık kazanımı için teak yağı sürülür. Bu yağ sayesinde ürünün deforme olmadan kullanım süresi artırılmış olunur. Ancak, tabiki ahşap doğal bir malzeme olduğundan dolayı, belli bir süre sonra ürünün bakım zamanı 
gelecektir.

Ahşabın bakım periyotları kullanıma ve ürünün maruz kaldığı dış etkilere bağlı olarak değişiklik göstertebilir. Ürünü en kısa sürede deforme eden dış etken güneş ışınlarıdır. Bu yüzden ürünün sıcak yaz aylarında doğrudan güneş ışınları ile temasının olmaması tavsiye edilir.

Ahşabın bakım zamanının geldiğini ürünün renk değişiminden ve temas ile ürün yapısında hissedilen pütürlü yüzeylerden anlaşılabilir. Bu durumda önce 180 kum zımpara kağıdı ile deforme olan yüzeye el ile zımpara işlemi uygulayıp yüzey pütürleri giderilir, sonrasında da zımparalanmış yüzeye fırça veya cila bezi (üstüpü) ile şeffaf teak yağı sürülür.

Bu basit işlemden sonra ürününüzü ilk aldığınız günkü görüntüsüne geri kavuşturabilirsiniz

Sünger

 

HR SÜNGERLER

 

Poliüretan malzeme ile üretilen HR (High Resilient) Süngerler, düzensiz hücre yapıları sayesinde üzerlerine etki eden basıncı maksimum seviyede absorbe edebildikleri için, elastikiyet bakımdan konvansiyonel (standart) süngerlere göre daha iyi bir alternatiftir. Elastikiyet özellikleri fazla olmasına rağmen son derece sağlam ve uzun ömürlü bir sünger grubudur. Destekleyici özellikleri konvansiyonel süngerlere göre daha yüksektir. Bu yüzden konforun vazgeçilemez olduğu yatak, mobilya ve dinlenme sektöründeki diğer alanlarda da tercih edilirlikleri daha fazladır. Ayrıca opsiyonel olarak alev geciktiricili özellikte üretilebilirler. Bu özelliğe sahip süngerler alev kaynağına devamlı maruz kalırlarsa yanmaya başlarlar; ancak alev kaynağının temasının kesilmesi ile kendi kendilerini söndürebilirler. Ayrıca düzensiz hücre yapısına sahip olmaları hava geçirgenliği özelliklerinin de yüksek olmasını sağlar.

 

 

 

SÜNGER TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Dansite (kg/m³):          35(+\-3)

Alev Geçiştirme:          Opsiyonel

Sünger Grubu:       High Resilient

Kesim Şekli:                       CNC

Çekme Mukavemeti (Kpa): ≥125

 

 

KUMAŞ

TEXSILK KUMAŞLAR

 

İspanyol Etisilk firmasının üst segment üretimi olan ve dış mekan ürünlerinin döşemelerinde kullanılan texsilk kumaşları, Clariant Texsilk®’in Nuva®’sının uygulanmasıyla su ve yağ iticilik özellğinin yanı sıra lekelere karşı mukavemet gösterme özelliği de kazanmıştır. Elyaftan boyama iplik özelliği sayesinde Ultra Violet (UV) ışınlara karşı son derece dayanıklıdır ve yine bu özelliğiyle yüksek ışık hassaslık ve stabilitesi göstermektedir. Ayrıca yüzde yüz geri dönüşümlü bir ürün olması sebebiyle Öko Tex sertifikasyonunda birinci sınıf (bebekler için) malzeme grubu içerisinde yer almaktadır.  

 

 

KUMAŞ TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Dokuma: %100 Olefin

Ağırlık (gr/m²): 190

Garanti (yıl): 3

Solmazlık (yıl): 5

Su ve Yağ İticilik: Var

UV Koruma (%): ≥97

 

 

 

KUMAŞ TEMİZLİK TALİMATI 

 

1) 40° C' de yıkanır.  

2) Deterjan kullanılabilir. 

3) Kuru temizleme yapılmaz. 

4) Düşük ısıda ütülenir. 

5) Düşük ısıda makinada kurutulur.

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.